| Specification Name | Detail |
|---|---|
| SKU | HI2911B/5 |
| Body | PEI |
| Junction | PTFE |
| Glass Type | GP (-5 to 70°C) |
| Electrolyte | Polymer |
| Matching Pin | No |
| Amplifier | Yes |
| Temperature Sensor | No |
| Max Pressure | 3 bar (43.5 psi) |
| Connector | BNC |
| Cable | 5m |
| Length | 148.5mm |
| Warranty | 6 months |
PTFE
| Specification Name | Detail |
|---|---|
| SKU | HI2911B/5 |
| Body | PEI |
| Junction | PTFE |
| Glass Type | GP (-5 to 70°C) |
| Electrolyte | Polymer |
| Matching Pin | No |
| Amplifier | Yes |
| Temperature Sensor | No |
| Max Pressure | 3 bar (43.5 psi) |
| Connector | BNC |
| Cable | 5m |
| Length | 148.5mm |
| Warranty | 6 months |

Complete Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers (3 pcs)

Reagent Bottle Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers

Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers, Pressure Regulator to Drain

Swimming Pool & Spa Controller

pH Analog Controller with Dual Output and Self-Diagnostic Test

ORP Analog Controller with Self-Diagnostic Test

Spare 0.45 µm Filter for PCA Analyzers

Electrode Holder for PCA330
Bagikan informasi "Amplified AmpHel® pH Electrode with Internal Battery, PTFE Junction, BNC Connector, and 5m Cable for General Purpose Applications"

Tim customer service CV. Java Multi Mandiri siap melayani Anda!
Isi form di bawah ini dengan lengkap dan benar. Kami akan segera menghubungi Anda dengan penawaran harga terbaik. Terima kasih.