Laboratory Balance PCE-BSH 10000-ICA Incl. ISO Calibration Certificate
Kategori : Brand:
Info penawaran harga dan pemesanan hubungi:
Specification - Weighing range: 0.6 ... 10000 g / 0.0014 ... 22 lbs - Readability or resolution: 0.2 g - Accuracy: ± 0.6 g - Weighing unit selections: g, oz, lb, dwt, ozt, ct, tl.T, tl.H, tl.J, GN, dr, MM, ToLA, GSM, TAR, TMR - Display: LCD with backlight, 20 mm / 0.79" character height - TARE: Multiple taring over full range - Data interface: USB port - Power supply: 12 V / 500 mA electric power adapter (included) or six 1.5 V AA batteries - Operating temperature: 0 ... +40 °C / +32 ... +104 °F - Weighing platform dimensions: 160 x 180 mm / 6.3 x 7.08" - Overall dimensions: 200 x 265 x 100 mm / 7.87 x 10.43 x 3.94" - Overall weight: Approx. 1800 g / 3.94 lbs (without batteries) See user manual for complete technical specifications.