| Specification Name | Detail |
|---|---|
| SKU | HI2910B/10 |
| Body | PEI |
| Junction | cloth |
| Glass Type | GP (-5 to 70°C) |
| Electrolyte | Gel |
| Matching Pin | No |
| Amplifier | Yes |
| Temperature Sensor | No |
| Max Pressure | 3 bar (43.5 psi) |
| Connector | BNC |
| Cable | 10m |
| Length | 148.5mm |
| Warranty | 6 months |

This amplified pH electrode is designed for industrial applications with features such as a cloth junction, general purpose glass, and internal battery. With it’s durable design, you can count on this electrode to stand up to your process environment.
| Specification Name | Detail |
|---|---|
| SKU | HI2910B/10 |
| Body | PEI |
| Junction | cloth |
| Glass Type | GP (-5 to 70°C) |
| Electrolyte | Gel |
| Matching Pin | No |
| Amplifier | Yes |
| Temperature Sensor | No |
| Max Pressure | 3 bar (43.5 psi) |
| Connector | BNC |
| Cable | 10m |
| Length | 148.5mm |
| Warranty | 6 months |

Y Strainer & Tubing to Measuring Cell for PCA Series Process Analyzers

Spare Magnetic Stirrer Motor for PCA Series Process Analyzers

Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers, Pump to Y Strainer

Peristaltic Pump Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers (6 pcs)

Swimming Pool & Spa Controller

Peristaltic Pump Tubing Kit for PCA Series Process Analyzers (2 pcs)

Conductivity Process Digital Controller

Spare 50 µm Filter for PCA Analyzers
Bagikan informasi "AmpHel pH Electrodes with Internal Battery-10m (32.8′)"

Tim customer service CV. Java Multi Mandiri siap melayani Anda!
Isi form di bawah ini dengan lengkap dan benar. Kami akan segera menghubungi Anda dengan penawaran harga terbaik. Terima kasih.